zwrot podatku

Zwrot podatku z Belgii

Legalna praca za granicą wiąże się z odprowadzaniem podatków. Niezależnie od tego, czy pracujesz poza granicami kraju kilka tygodni czy kilka lat, należy Ci się zwrot części nadpłaconej kwoty. Dzisiaj przyjrzymy się prawu podatkowemu w jednym z krajów, gdzie rodacy najchętniej podróżują w celach zarobkowych – Belgii. Jak wyliczyć zwrot podatku z Belgii? Jakie ulgi przysługują osobom pracujących w tamtych stronach? Sprawdź!

Jak wyliczyć zwrot podatku z Belgii?

Zwrot podatku z Belgii przysługuje osobom, które pracowały na jej terenie w oparciu o legalne umowy. Co ważne, rozliczyć się z belgijskim urzędem musi każdy pracownik, niezależnie od tego, jak długo pracował w kraju. Deklarację podatkową należy złożyć przed końcem danego roku podatkowego.

Większość osób stojących przed wyzwaniem sporządzenia własnej deklaracji podatkowej zadaje sobie pytanie: jak wyliczyć zwrot podatku z Belgii? Przede wszystkim, aby móc ubiegać się i wyliczyć wysokość nadpłaconego podatku, należy skompletować szereg dokumentów. Do najważniejszych z nich zaliczyć możemy Loonfiche(dokument, który powinien przekazać każdemu pracownikowi belgijski pracodawca) oraz zaświadczenie EU/EWR z pieczątką polskiego urzędu skarbowego. Podatnik może starać się o dodatkowe ulgi, na przykład Kinderbijslag (czyli zasiłek rodzinny przysługujący rodzicom na niepełnoletnie lub uczące się dzieci) czy niepełnosprawnego małżonka. Aby móc uzyskać zasiłek, należy przedstawić kolejne druki.

Zaufaj ekspertom!

Bariera językowa i brak znajomości belgijskich przepisów może przysporzyć wielu trudności podczas rozliczania się z urzędem skarbowym. Możesz w łatwy sposób zaoszczędzić sobie stresu i problemów, kierując swoje kroki do biura zajmującego się odzyskiwaniem zwrotu podatków odprowadzonych za granicę. Specjaliści znający europejskie prawo podatkowe od podszewki dokładnie wytłumaczą Ci cały proces, pomogą skompletować i uzupełnić wszystkie wymagane druki, a nawet wyślą je w odpowiednie miejsce. Wbrew pozorom odzyskanie należnych pieniędzy wcale nie musi być trudne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *