ulgi

Ulgi w belgijskim prawie podatkowym

Legalna praca za granicą wiąże się z upoważnieniem do otrzymywania licznych świadczeń. Jednym z krajów, gdzie pracuje masa naszych rodaków, jest Belgia. Czym jest  Kinderbijslag w Belgii? Na jakie inne świadczenia mogą liczyć Polacy pracujący w zachodnim kraju? Sprawdź!

Kinderbijslag w Belgii – ulga dla rodziców

Kinderbijslag w Belgiijest zasiłkiem przysługującym rodzicom wychowującym dziecko. Aby otrzymać świadczenie, należy w danym roku podatkowym legalnie pracować na terenie Belgii przez minimum trzy miesiące. Na niemały zastrzyk gotówki przeznaczonej na zapewnienie dziecku bytu na odpowiednim poziomie mogą liczyć rodzice utrzymujący pociechę nawet do 25 roku życia (warunkiem w tej sytuacji jest kształcenie się syna czy córki).

Ulgi podatkowe

Pracownicy składający swoje zeznania podatkowe do belgijskiego urzędu mogą liczyć na szereg ulg wpływających na wysokość otrzymanego w przyszłości zwrotu podatku. Wśród nich wymienić możemy między innymi koszty kredytu hipotecznego, alimenty, składem ubezpieczeniowych. Co ważne, kupując ekologiczny samochód albo wyposażając swój dom w baterie słoneczne albo inne przyjazne środowisku urządzenia, również możemy liczyć na zwrot części poniesionych kosztów.

Jak rozliczyć podatek?

Znaczna część osób stojących przed koniecznością rozliczenia się z belgijskim fiskusem nie jest świadoma przysługujących podatnikowi praw. Aby mieć pewność, że zeznanie zostanie odpowiednio uzupełnione, warto skorzystać z pomocy biur zajmujących się pozyskiwaniem zwrotu podatków z zagranicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *