norwegia

Praca sezonowa w Norwegii – odzyskaj swoje pieniądze!

Jeszcze jakiś czas temu większość uczniów i studentów w okresie wakacyjnym wyjeżdżała do Anglii, aby w czasie przerwy do zajęć podreperować swój budżet. Dzisiaj Zielona Wyspa ustąpiła miejsca innemu krajowi, który oferuje przyjezdnym doskonałe warunki – Norwegii. Pracując legalnie w pięknym skandynawskim kraju, możesz liczyć na dodatkowe ulgi i zwrot nadpłaconej fiskusowi kwoty. Jakie ulgi przysługują pracownikom w Norwegii? Kiedy zwrot podatku powinien pojawić się  na koncie? Sprawdź!

Zwrot podatku z Norwegii

Każdy pracownik legalnie pracujący w Norwegii ma obowiązek rozliczania się z tamtejszym fiskusem. W Norwegii, podobnie jak w Polsce, zeznania podatkowe powinny być składane  do końca kwietnia danego roku podatkowego. Według litery prawa, osoby pracujące w Norwegii mogą mieć jeden z dwóch statusów podatkowych – Pendler lub Skatteklasse 2. W zależności od statusu podatnik ma prawo do odliczenia sobie niektórych ponoszonych kosztów, na przykład zakwaterowania. Pracownikom odprowadzającym składki przysługują liczne ulgi, na przykład ulga rodzicielska czy możliwość odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego.

Kiedy zwrot podatku wpłynie na konto?

Większość osób składających zeznanie podatkowe zadaje sobie pytanie: kiedy zwrot podatku zasili moje konto? Niestety, niemożliwe jest jednoznaczne udzielenie odpowiedzi na to pytanie. Oczekiwanie na przelew zazwyczaj zajmuje kilka miesięcy, jednak może się przedłużyć lub skrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *