dla polaków

Kinderbijslag dla Polaków?

Podjęcie pracy za granicą oznacza przeważnie nie tylko większe niż u rodzimego pracodawcy zarobki, ale również możliwość korzystania z dodatkowych świadczeń socjalnych. Jednym z krajów cieszących się dużą popularnością wśród rodaków szukających swojego miejsca na ziemi jest Belgia. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej świadczeniu przysługującemu rodzinom z dziećmi. Kinderbijslag dla Polaków – czy nam również należy się świadczenie? Sprawdź!

Kinderbijslag dla Polaków i innych obcokrajowców pracujących w Belgii

Kinderbijslag dla Polaków? Oczywiście! Według belgijskiego prawa zasiłek rodzinny należy się osobom, które w danym roku rozliczeniowym pracowały w Belgii i odprowadzały tam podatki przez minimum trzy miesiące. Na mocy tego prawa o świadczenie mogą ubiegać się również osoby, które pracowały w Belgii jedynie sezonowo. Kraj  pochodzenia podatnika nie może być powodem nieotrzymania świadczenia. Co ważne, rodzice, którzy nie byli świadomi przysługujących im praw, mogą ubiegać się o przyznanie im zaległego świadczenia do 3 lat wstecz. Warto złożyć do belgijskiego urzędu wniosek, ponieważKinderbijslagmoże okazać się niemałym wsparciem dla domowego budżetu.

Jak uzyskać zaległe pieniądze?

Nieocenioną pomocą dla osób, które przegapiły swoją szansę na otrzymanie zasiłku, okazują się być biura zajmujące się odzyskiwaniem zwrotów podatków dla osób pracujących poza granicami kraju. Doświadczeni doradcy pomogą Ci skompletować wszystkie dokumenty i szczegółowo wyjaśnią wszystkie procedury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *