belgia

Kinderbijslag – Belgia pomocna rodzinie

Wyjazd za granicę w celach zarobkowych kusi nie tylko atrakcyjną pensją, ale również dodatkowymi świadczeniami. Rozwinięte kraje zachodnie wspierają osoby w cięższej sytuacji materialnej, niepełnosprawnych oraz rodziny z dziećmi. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej zasiłkowi rodzinnemu Kinderbijslag. Belgia – to właśnie tam rząd oferuje materialną pomoc dla osób wychowujących dzieci. Co warto wiedzieć o belgijskim świadczeniu?

Czym jest belgijski Kinderbijslag?

Kinderbijslag w Belgii określić można jako zasiłek rodzinny. Świadczenie przysługuje rodzicom utrzymującym dzieci, które nie ukończyły jeszcze 25 roku życia. Co ważne, młodzież, która przekroczyła 18 rok życia, powinna dalej się kształcić. Jest to warunek konieczny, aby otrzymać dodatek do pensji. Wysokość świadczenia uzależniona jest od wielu czynników, jednak nie wynosi mniej niż 1085 euro rocznie.

Nie wiedziałeś o świadczeniu? Żaden problem!

O Kinderbijslag może ubiegać się każdy opiekun, który pracował w Belgii przez minimum 3 miesiące. Osoby, które nie były świadome tego, że przysługuje im niemały dodatek, mogą ubiegać się o wypłacenie świadczenia do 3 lat wstecz. Warto starać się odzyskać należne pieniądze, gdyż niemała kwota może znacznie odciążyć rodziców i zapewnić pociechom lepsze warunki do życia. Co ważne, aby otrzymać zasiłek, dziecko nie musi przebywać na terenie Belgii. Wystarczy, że pracownik będzie odprowadzał składki do belgijskiej kasy.

Fachowa pomoc w Polsce

Wróciłeś do Polski i nie wiesz, jak rozliczyć się z belgijskim fiskusem? Dla wszystkich zdezorientowanych osób mamy dobrą wiadomość: nie jesteś zdany tylko na siebie! W Polsce działa obecnie wiele biur zajmujących się odzyskiwaniem zwrotu podatku i zaległych świadczeń, takich jak Kinderbijslag. Belgia nie jest tutaj wyjątkiem. Aby odzyskać należne Tobie i Twoim dzieciom pieniądze, a tym samym znacząco podreperować domowy budżet, wystarczy skorzystać z usług jednego z biur. Profesjonalni doradcy wyjaśnią Ci wszystkie procedury, pomogą skompletować i uzupełnić wymagane dokumenty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *