Niemcy

Ile wynosi rodzinne w Niemczech?

Niemcy są jedną z najczęściej obieranych przez emigrantów destynacji. Mimo tego, że największa fala emigracyjna przypadająca na lata, kiedy Polska stawiała swoje pierwsze kroki w Unii Europejskiej, jest już za nami, wciąż pokaźna rzesza Polaków decyduje się opuścić kraj i szukać szczęścia u zachodniego sąsiada. Podjęcie decyzji o wyemigrowaniu z Polski nie jest łatwe i wiąże się z koniecznością szczegółowego zapoznania się z przepisami obowiązującymi w innych krajach. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej Kindergeld (Niemcy tak właśnie określają zasiłek rodzinny). Ile wynosi rodzinne w Niemczech? Sprawdź!

Sprawdź, ile wynosi rodzinne w Niemczech

Osoby legalnie pracujące na niemieckiej ziemi mogą liczyć na liczne dodatki. Jednym z nich jest Kindergeld. Niemcy wspomagają rodziców wychowujących dziecko, proponując atrakcyjne świadczenia socjalne. Kindergeld jest zasiłkiem rodzinnym przyznawanym przez Familienkasse, czyli Niemiecką Kasę Świadczeń Rodzinnych.

Dla wszystkich rodziców zastanawiających się, ile wynosi rodzinne w Niemczech, mamy dobrą wiadomość: wysokość świadczeń od 1 lipca tego roku wzrosła, a w planach są kolejne podwyżki zatwierdzone przez rząd. Wysokość zasiłku kształtuje się następująco:

  • 204 euro na pierwsze i drugie dziecko,
  • 210 euro na trzecie dziecko,
  • 235 euro na każde kolejne dziecko.

Rodziny o niskich zarobkach wynoszących mniej niż 900 euro miesięcznie mogą liczyć od tego roku na dodatkowe wsparcie. O świadczenie mogą starać się zarówno osoby zatrudnione w oparciu o legalne umowy, jak i przedsiębiorcy prowadzący własną działalność gospodarczą.

Jak uzyskaćKindergeld (Niemcy)?

Aby domowy budżet był regularnie zasilany o niemałe wpływy, należy złożyć stosowne wnioski. Osoby obawiające się o to, że kontakt z niemieckimi urzędnikami i skomplikowane procedury przewyższą ich możliwości językowe, nie są zdane tylko na siebie. Nieocenioną pomocą w załatwieniu wszystkich formalności okaże się specjalistyczne, polskie biuro zajmujące się odzyskiwaniem zwrotów podatku i pozyskiwaniem należnych świadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *