holandia

Ile wynosi rodzinne w Holandii? Cenne informacje dla emigrantów

Rozwinięte kraje wchodzące w skład Unii Europejskiej oferują osobom pracującym w oparciu o legalnie zawarte umowy szereg dodatkowych świadczeń. Jednym z dodatków znacząco ułatwiającym życie osobom wychowującym dziecko jest zasiłek rodzinny (czyli holenderski Kinderbijslag). Co ważne, dodatkowe pieniądze na wychowanie dziecka należą się nie tylko rodowitym Holendrom, ale również imigrantom pracującym na terenie Holandii. Dzisiaj odpowiemy na pytanie nurtujące wiele osób rozważających wyjazd za granicę w poszukiwaniu lepszego życia: ile wynosi rodzinne w Holandii? Sprawdź!

Sprawdzamy, ile wynosi rodzinne w Holandii

Zasiłek rodzinny w Holandii przysługuje tylko jednemu z rodziców wspólnie wychowującym potomstwo. Świadczenie wypłacane jest raz na kwartał rodzicowi lub opiekunowi dziecka, które nie ukończyło jeszcze osiemnastego roku życia (co ważne, dzieci w wieku 16-18 muszą się uczyć, aby rodzicowi przysługiwał dodatek).  Zatem ile wynosi rodzinne w Holandii? Rodzice utrzymujący dzieci do 5 roku życia otrzymują około 221 euro kwartalnie, natomiastrodzice posiadający dzieci do 11 lat mogą zyskać około 270 euro. Powyżej tego wieku świadczenie wynosi około 315 euro. Jeśli dziecko jest niepełnosprawne, mieszka tymczasowo za granicą (w tym przypadku: w Polsce) lub rodzina jest w wyjątkowo trudnej sytuacji, kwota może ulec zmianie. Zasiłek przyznawany jest na bieżąco (co kwartał), jednak istnieje możliwość otrzymania zaległego świadczenia do roku wstecz.

Jak odzyskać należne pieniądze?

Wiesz już, ile wynosi rodzinne w Holandii. Kolejnym ważnym pytaniem, jakie zadają sobie osoby starające się o zasiłek, jest sposób pozyskania dodatkowych środków. W walce z urzędami o należne pieniądze nie jesteśmy zdani tylko na siebie. Na polskim rynku z powodzeniem funkcjonują firmy zajmujące się pośrednictwem w załatwianiu formalności z zagranicznymi urzędami. Możesz mieć pewność, że z pomocą doświadczonych doradców odzyskanie należnych pieniędzy nie będzie skomplikowanym procesem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *