Belgia

Belgia – Kinderbijslag dla Twoich dzieci

Coraz większa rzesza rodaków decyduje się opuścić kraj i szukać szczęścia poza jego granicami. W poszukiwaniu szczęścia obieramy różne destynacje. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest Belgia. Zasiłek rodziny (Kinderbijslag) i inne świadczenia przysługujące pracownikom, wysokie pensje i życie na wyższym poziomie corocznie przyciągają nowych emigrantów. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej belgijskiemu kinderbijslag. Co dokładnie kryje się pod tym pojęciem?

Belgia – Kinderbijslag dodatkowym zastrzykiem gotówki

Europejskim krajem o bardzo rozwiniętych strukturach pomocy socjalnej jest Belgia.Kinderbijslag to świadczenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem emigrantów legalnie zatrudnionych na terenie Belgii. Zasiłek rodzinny przyznawany jest rodzicom wychowującym dzieci, które nie skończyły jeszcze 25 lat i, co ważne, nadal się uczą. Wysokość zasiłku uzależniona jest od wielu czynników, jednak wysokość świadczenia zazwyczaj nie osiąga mniej niż 1085 euro na rok. O zasiłek mogą ubiegać się osoby, które pracowały w Belgii minimum trzy miesiące (niezależnie od tego, czy była to praca stała czy sezonowa). Co istotne, osoby, które pracowały za granicą, ale nie były świadome przysługujących im praw, mogą ubiegać się o wypłacenie świadczenia aż 3 lata wstecz.

Belgia – zasiłek rodzinny, który Ci się należy

Znaczna część osób dobrowolnie rezygnuje ze świadczenia z obawy o skomplikowane procedury i konieczność wypełnienia szeregu druków w obcym języku. Pamiętaj jednak, że dodatkowe pieniądze dla Twoich dzieci nie są przywilejem, ale prawem przysługującym Ci za uczciwą i legalną pracę. Na polskim rynku działa coraz więcej profesjonalnych agencji zajmujących się pośrednictwem między pracownikami, a zagranicznymi urzędami skarbowymi w krajach Unii Europejskiej, takimi jak Belgia. Zasiłek rodzinny pomogą Ci uzyskać doświadczeni doradcy, którzy przeprowadzą Cię przez cały proces. Wbrew pozorom, odzyskanie należnych pieniędzy wcale nie musi być trudne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *